Fotowoltaika

Jako firma zajmująca się fachowym doradztwem w zakresie energetycznym, oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie  fotowoltaiki (od 1 kW mocy) przeznaczone dla odbiorców przemysłowych oraz gospodarstw domowych.  Tego typu rozwiązania  przyczyniają się do  obniżania kosztów energii elektrycznej, jak również ochrony środowiska naturalnego.

Mając na uwadze długoletni okres działania systemów fotowoltaicznych, korzystamy jedynie ze sprawdzonych produktów renomowanych firm.

Nasza firma zapewnia kompleksową obsługę:

 • Gwarantujemy profesjonalne doradztwo w postaci wykonanej analizy lokalizacji, rozmiaru instalacji, a także programów wsparcia.
 • Załatwiamy wszelkie formalności związane z potrzebną dokumentacją na każdym etapie inwestycji, a wraz z nią wsparcie w zakresie pozyskania ewentualnego dofinansowania.
 • Dbamy o każdy szczegół podczas planowania budowy instalacji fotowoltaicznej aby osiągnęła ona najefektywniejsze uzyski energetyczne.
 • Współpracujemy z doświadczonymi i certyfikowanymi monterami, dzięki czemu prace montażowe kończymy w najkrótszym możliwym czasie.

Główne elementy instalacji PV:

Moduły fotowoltaiczne odpowiadają za produkcję prądu w naszej przydomowej elektrowni. Panele montujemy tam gdzie zapewnione jest bezpośrednie działanie promieni słonecznych, czyli na dachach każdego typu, bezpośrednio na ziemi, na elewacjach budynków. W ofercie posiadamy panele polikrystaliczne i monokrystaliczne.

Inwerter zamienia dostarczony prąd stały na przemienny,  gdyż taki pobierają urządzenia elektryczne znajdujące się w naszych domach. Inwerter umożliwia ponadto monitorowanie działania naszej instalacji fotowoltaicznej i podgląd statystyk produkcji energii bezpośrednio na ekranie inwertera, jak i przez aplikację dołączoną do zestawu.

Nasza Firma wychodzi do Państwa z możliwością zakupu w dogodnych ratach nawet do 12 lat.

Korzyści:

 • Atrakcyjna inwestycja – własna instalacja fotowoltaiczna wypracowuje zysk do 12%, czyli znacznie więcej niż inne inwestycje i lokaty bankowe,
 • Oszczędność – mniejsze rachunki za prąd o ponad 50% już po pierwszym miesiącu użytkowania,
 • Gwarancja stałej ceny – ochrona przed częstymi podwyżkami cen prądu (średniorocznie podwyżki energii wynoszą 3%),
 • Ekologia – naturalna energia elektryczna wspiera środowisko naturalne ( zerowa emisja gazów cieplarnianych),
 • Samoobsługa – instalacje fotowoltaiczne nie wymagają żadnych nakładów pracy podczas eksploatacji,
 • Pełne wykorzystanie dostępnej energii – przetwarzanie promieniowania bezpośredniego, odbitego i rozproszonego w pochmurny dzień.

Etapy procesu inwestycyjnego (całość trwa około 4 tygodnie):

 • Etap I – rozmowa z klientem, wykonanie pomiarów, przedstawienie oferty,
 • Etap II – wykonanie pełnego projektu instalacji fotowoltaicznej,
 • Etap III – montaż i uruchomienie,
 • Etap IV – zgłoszenie i odbiór przez OSD.

System opustów

Obecny system rozliczania energii przez prosumentów w Polsce obowiązuje od 1 lipca 2016 roku i nazywa się systemem opustów. Umożliwia on magazynowanie nadwyżki energii wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej w sieci dystrybucyjnej. Jedynym warunkiem, który trzeba spełniać aby móc korzystać to umowa kompleksowa za obrót i dystrybucję energii elektrycznej.

 • Mikroinstalacje do 10 kWp- 1:0,8
 • Mikroinstalacje od 10-40 kWp- 1:0,7

Dlatego pamiętajmy, że im więcej energii wyprodukowanej z instalacji zużyjemy na własne potrzeby tym mniejsze poniesiemy straty spowodowane systemem opustów!

Ulga podatkowa

– Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych   (Dz.U. 2018 poz. 2246) od stycznia 2019r. podatnik będący właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego ma prawo odliczyć od podstawy obliczenia podatku wydatki poniesione w roku podatkowym na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w tym budynku, określone w przepisach opublikowanego właśnie rozporządzenia, które zostanie zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Kwota odliczenia sięga nawet 53 000 zł.
– Zgodnie z prawem (art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617)) podatnikom podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych na zakup i zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Rolnicy mogą odliczyć od podatku rolnego aż 25%

Nasze gwarancje

TOTALNA GWARANCJA UZYSKU DLA KLIENTA NA ZAKUPIONĄ FOTOWOLTAIKE OD CENTRUM FOTOWOLTAIKI ENERGOMIX – Jesteśmy pewni swoich produktów, dlatego dajemy totalną gwarancję – Jeśli w ciągu 12 miesięcy od daty uruchomienia, instalacja nie wyprodukuje zapisanej w Umowie ilości kWh, to Klient otrzyma od nas rabat (pomniejszenie ceny) w postaci różnicy kosztów między faktyczną produkcją, a tą zapisaną w umowie. Kwota rabatu będzie obliczana następująco (ilość kWh w Umowie – ilość faktyczna po 12 miesiącach) x średnia cena kWh (energia czynna + opłaty dystrybucyjne zmienne). Rabat będzie w zwrócony w formie przelewu na podstawie faktury korygującej.

GWARANCJA NAJLEPSZEJ CENY – Nowy zapis w umowie! Jeśli przedstawisz nam oficjalną ofertę konkurencyjną niższą od naszej (w okresie nie dłuższym niż 21 dni od daty zawarcia umowy) gwarantujemy obniżenie naszej ceny do wysokości wynikającej z oferty konkurencji lub możliwość odstąpienia od umowy bez żadnych konsekwencji.

Nowość w ofercie

FOTOWOLTAIKA DO WYNAJĘCIA – Jako pierwsi na rynku dajemy możliwość wynajęcia instalacji fotowoltaicznej i wykupienia jej za kwotę 100 zł po 10 latach. Stała niezmienna cena przez okres trwania umowy, obejmująca wszystkie koszty zmienne energii elektrycznej.

ONE METER – Do każdego zakupionego zestawu dodajemy urządzenie monitoringowe. To jest małe urządzenie, które zakłada się na złącze optyczne w liczniku (elektronicznym). Synchronizuje się automatycznie z aplikacją w telefonie wraz z aplikacją w chmurze. Dzięki temu mamy możliwość odczytywania wszystkich danych z licznika. Jest to szczególnie ważne, bo można odczytywać ilość energii czynnej i biernej pobranej, oddanej oraz profil mocy (godzinowy, dobowy).

SĄSIEDZKA GRUPA ZAKUPOWA – Jeśli zbierze się grupa zakupowa (sąsiadów, firm, znajomych, mieszkańców wybranej gminy itp.) złożona z:

 • Co najmniej 5 uczestników i wszyscy podpiszą w tym samym czasie umowy na fotowoltaikę – wówczas rabat od cennika rekomendowanego wynosi 5%
 • Co najmniej 10 uczestników i wszyscy podpiszą w tym samym czasie umowy na fotowoltaikę – wówczas rabat od cennika rekomendowanego wynosi 10%

Finansowanie

 • Dla konsumenta: rata kredytowa już od 129 zł/mc, okres finansowania do 10 lat.
 • Dla firmy: Zapewnimy finansowanie dla Twojej elektrowni fotowoltaicznej atrakcyjny leasing / kredyt – roczny koszt do 5%, okres finansowania do 7 lat

W przypadku zainteresowana naszą ofertą związaną z Fotowoltaiką zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy.

location

Energomix Sp. z o.o.

ul. Czereśniowa 98

02-456 Warszawa

phone

801 066 668

22 379 78 73

(pn - pt w godz. 9.00 - 17.00)

msg

biuro@energomix.com

psde