fbpx

  Napisz do nas!

  Podaj swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Tobą.

  04 maja 2022

  Warszawa od 2023 roku wprowadza zakaz ogrzewania domów węglem

  Na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 roku, już od 1 października przyszłego roku, „korzystanie z węgla oraz paliw wyprodukowanych z jego wykorzystaniem, w instalacjach grzewczych zostaje zakazane w granicach administracyjnych m. st. Warszawy, a od 1 stycznia 2028 r. dotyczyć ma także okolicznych powiatów”.

  Mati Miasto Architektura - Darmowe zdjęcie na Pixabay

  Uchwała Antysmogowa wpływa najbardziej na nowe nieruchomości mieszkalne, które mogą być podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, gdzie będzie obowiązywał całkowity zakaz instalowania urządzeń grzewczych korzystających z węgla lub drewna.

   

  Jednak w przypadku domów, które nie są w stanie spełnić tego warunku, przepis nie będzie dotyczył z powodów technicznych i ekonomicznych, te jednak muszą być wyposażone w kotły klasy 5, oraz te spełniające wymagania ekoprojektu.

   

  Alternatywą dla urządzeń grzewczych wykorzystujących węgiel lub drewno może być na przykład pompa ciepła. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną stanowi często opłacalne i ekologiczne rozwiązanie. Pozwalające również płacić niższe rachunki za energię elektryczną.

   

  Więcej o pompach ciepła

   

  Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądałaby instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła w przypadku Twojego budynku, skontaktuj się z nami:

  ? 222 692 777

  ? biuro@energomix.com

  Źródła:

  Uchwała nr 59/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 r. 

  https://polskialarmsmogowy.pl/2022/04/przyjeto-zakaz-spalania-wegla-w-warszawie-i-wokol-stolicy-radni-sejmiku-podjeli-fundamentalna-decyzje/

  https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/mazowiecka-uchwala-antysmogowa-zakaz-palenia-weglem-11819.html