fbpx

  Napisz do nas!

  Podaj swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Tobą.

  10 kwietnia 2024

  Jak udało nam się wyeliminować koszty energii biernej?!

  Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co tak naprawdę kryje się na fakturze za energię elektryczną w twojej firmie? Zauważyłeś, że pojawiają się na niej wysokie opłaty za energię bierną? Z naszą pomocą możesz skutecznie wyeliminować te koszty i zoptymalizować swoje koszty energii! 

   

  Energia bierna: Czym jest i dlaczego warto ją kontrolować?

  Energia bierna jest wykorzystywana przez odbiorniki w instalacjach elektrycznych, które generują moc bierną do prawidłowej pracy. W przeciwieństwie do energii czynnej nie zamienia się na pracę, ale pulsuje w systemie elektroenergetycznym. Nadmiar energii biernej powoduje dodatkowe obciążenie sieci przesyłowych, pogarszając przy tym jakość energii czynnej, dlatego zakłady energetyczne naliczają kary za jej przekroczenia, zachęcając odbiorców do ograniczenia jej wykorzystania. Wyróżniamy dwa rodzaje energii biernej:

  • Energia bierna indukcyjna (energia pobrana) – generowana przez takie urządzenia jak: silniki indukcyjne, transformatory, falowniki, klimatyzatory czy też chłodziarki, które wykorzystują ją do swojej pracy.
  • Energia bierna pojemnościowa (energia oddana) – generowana przez układy elektroniczne, takie jak oświetlenie LED, prostowniki, serwery, komputery, zasilacze UPS.

  Kary za energię bierną indukcyjną są naliczane jeżeli jej wykorzystanie przekroczy 40% wykorzystania energii czynnej. Natomiast energia bierna pojemnościowa jest bardziej szkodliwa dla sieci, dlatego kary są naliczane za każdą wygenerowaną wielkość.

   

   

  Koszty energii biernej rosną

  W ciągu ostatniego roku, koszty energii biernej zanotowały drastyczny wzrost o ponad 80%! Dlaczego jednak następuje ten niepokojący trend? Koszty energii biernych są obecnie ustalane na podstawie średniej ceny sprzedaży energii na rynku konkurencyjnym sprzed dwóch lat. To oznacza, że w nadchodzącym roku możemy spodziewać się jeszcze większego wzrostu. Aktualna stawka wynosi 523,71 zł/MVarh, a za rok ma wzrosnąć do 759,29 zł/MVarh. To zjawisko to wzrost o prawie 45% w stosunku do obecnej stawki i aż o ponad 170% w porównaniu z cenami z poprzedniego roku.

   

  Oszczędzaj na kosztach energii biernych dzięki kompensacji mocy

  Nasza firma oferuje kompleksowe rozwiązania, które pozwalają na eliminację kosztów związanych z energią bierną, przynosząc natychmiastowe oszczędności i poprawiając efektywność energetyczną. Nasze rozwiązanie opiera się na zastosowaniu specjalistycznych urządzeń do kompensacji mocy biernej. Dzięki nim możemy skutecznie redukować nadmiar energii biernej w instalacjach elektrycznych, co przekłada się na zmniejszenie opłat za energię bierną. Urządzenia te są nie tylko skuteczne, ale także łatwe w montażu i obsłudze, co pozwala na szybką implementację i natychmiastowe korzyści finansowe dla Twojej firmy. W ramach naszej oferty zapewniamy kompleksową analizę potrzeb energetycznych Twojej firmy oraz dobór odpowiednich urządzeń, które idealnie dopasują się do Twoich wymagań. Nasze doświadczenie oraz profesjonalizm gwarantują, że współpraca z nami będzie gwarancją osiągnięcia optymalnych wyników w zakresie kontrolowania i eliminacji kosztów energii biernych.

   

   

  Sprawdź swoje faktury za energię już teraz! Jeśli zauważysz na nich opłaty za moc bierną, nie czekaj dłużej. Prześlij nam ostatnie faktury, a nasi eksperci dokładnie je przeanalizują, aby przedstawić Ci spersonalizowaną ofertę, dostosowaną do potrzeb Twojej firmy. Dzięki naszym rozwiązaniom, eliminacja kosztów związanych z energią bierną stanie się rzeczywistością, przynosząc Twojej firmie natychmiastowe oszczędności. Nie zwlekaj – każdy dzień bez działania może oznaczać utratę szansy na znaczące oszczędności. Skontaktuj się z nami już dziś i pozwól nam pomóc Ci w optymalizacji kosztów energetycznych Twojego przedsiębiorstwa!